Jak Edison łączy się z moim komputerem?

Kabel EdComm to sposób podłączenia robota Edison do komputera lub tabletu. Kabel EdComm jest specjalnym kablem służącym do pobierania programów do robotów Edison z dowolnego z języków programowania robotyki Edison.

Każdy robot Edisona jest dostarczany z kablem EdComm, który jest dostarczany w komorze baterii.

Aby podłączyć Edison do komputera lub tabletu, podłącz wtyczkę audio kabla EDComm do 3,5 mm (1/8 ") gniazda wyjściowego audio w twoim urządzeniu programującym. Drugi koniec kabla EdComm łączy się z dolną częścią robota Edison, w pobliżu wyłącznika zasilania. Ta metoda komunikacji jest zgodna z systemami operacyjnymi Mac, Linux, Windows, iOS i Android.


Jak programować?

Aby móc programować Edisona, większość urządzeń będzie potrzebowała głośności ustawionej na maksimum lub 100%. Sprawdź, czy głośność tabletu lub komputera jest pełna.
Wiele urządzeń ma wbudowane ustawienia bezpieczeństwa, które zmniejszają głośność, gdy urządzenie audio jest podłączone za pomocą gniazda słuchawkowego. Dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić, czy głośność jest przekręcana do końca po podłączeniu kabla do programowania EdComm do urządzenia.
Oto przykładowy zrzut ustawienia głośności dla systemu operacyjnego Linux / FREE_DESKTOP (dostępny dla każdego za darmo pod adresem https://free-desktop.pl)UWAGA dla posiadaczy systemów Microsoft Windows.

Sterowniki w nim mogą posiadać specjalne udogodnienia i rozszerzenia dźwięku - należy je WYŁĄCZYĆ. Jednocześnie zalecamy przetestowanie systemu Linux, jest on darmowy, legalny.


Poniżej przykładowy film, jak wygląda i jak słychać programowanie z komputera.
Należy pamiętać, że programowanie powinno być słyszalne i  zakończyć cię specyficznym dźwiękiem wydanym przez robota.


Poniżej przykładowy film, jak wygląda ekran podczas programowania.