Szukasz pomocy w rozwiązaniu problemu z robotem Edison? Jesteś we właściwym miejscu! Wykonaj poniższe czynności.


Upewnij się, że baterie są włożone odpowiednio. 

Słabe lub rozładowane  baterie mogą powodować dziwne zachowanie Edisona, powodując szereg problemów z robotem. Dlatego najlepszym pierwszym krokiem jest próba wymiany lub doładowania baterii Edisona. Upewnij się, że używasz właściwych baterii i że zostały one prawidłowo włożone do Edison.
W przypadku używania baterii jednorazowych: używaj wyłącznie baterii alkalicznych. (Są to najpowszechniejsze baterie AAA, które można znaleźć w prawie każdym sklepie). Nigdy nie używaj wysokowydajnych, super wytrzymałych lub węglowych baterii cynkowych. W przypadku używania akumulatorów: używaj wyłącznie akumulatorów niklowo-wodorkowych (NiMH). Nie używaj litowych akumulatorów.Zmień głośność urządzenia na maksimum

Aby móc programować Edisona, większość urządzeń będzie potrzebowała głośności ustawionej na maksimum lub 100%. Sprawdź, czy głośność tabletu lub komputera jest pełna. Wiele urządzeń ma wbudowane ustawienia bezpieczeństwa, które zmniejszają głośność, gdy urządzenie audio jest podłączone za pomocą gniazda słuchawkowego. Dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić, czy głośność jest przekręcana do końca po podłączeniu kabla do programowania EdComm do urządzenia.


Uwaga! Wspieramy przede wszystkim systemy FREE_Desktop - dedykowane przez nas dla edukacji.